.
Üniversitemiz Vakfı “6. Mütevelli Heyet Toplantısını” İstanbul’da Gerçekleştirdi
.
Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı 10 Yeni Bursiyeriyle Buluştu
.
Vakfımızın 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

.
ARÜ Kalkındırma Vakfı Akademik Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu
.
Üniversitemiz Vakfı “4. Mütevelli Heyet Toplantısını” Ankara’da Gerçekleştirdi
.
Vakfımız “3. Mütevelli Heyet Toplantısını” Gerçekleştirdi

.
ATSO Başkanı ve Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı Heyeti Üyelerinden Rektörümüze Tebrik Ziyareti
.
Vakfımız Bursiyerleriyle Buluştu
.
SERKA Genel Sekreteri Taşdemir Rektörümüzü Ziyaret Etti

: 1 | 2 |
Anasayfa Tüm Haberler / Duyurular

Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı’nın İlk Mütevelli Heyeti Toplantısı Gerçekleştirildi

Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı’nın İlk Mütevelli Heyeti Toplantısı Rektörlük Senato Odasında bugün gerçekleştirildi. Toplantıya; Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan Eski Milletvekili Ensar Öğüt, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Avukat Serkan Kaya, Fatih İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Öztürk, İş İnsanları; Orhan Gökçe ve Polat Nalbant, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Genel Sekreter Yardımcımız Ercan Mermer, Daire Başkanlarımız, Hukuk Müşavirimiz Kubilay Aras ve basın birimi katıldı. Toplantı öncesi, Rektörlük binası önünde kurban kesimi yapıldı. Ardından toplantı için Senatosu Odası’na geçildi. Rektörümüz toplantı öncesi, mutluluğunu mütevelli heyeti ile paylaşarak kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

“Ardahan Üniversiteni Kalkındırma Vakfı, Ardahanımızın gelişmesinde büyük rol oynayacaktır”

Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı’nın sadece bağış amaçlı kurulmadığını, Ardahanımızın gelişmesinde de büyük rol oynayacağını belirten Rektörümüz, Mütevelli Heyetine teşekkür ve şükranlarını sundu. Son dönemde Üniversitemizin büyük atılımlar gerçekleştirdiğini söyleyen Rektör Biber, 975 Bin TL’si SERKA tarafından geriye kalan 325 bin TL’lik tutarının da Üniversitemiz bütçesinde karşılanacak olan, “Gençler Bilimle Buluşuyor” Projesi, Sağlık Bilimler Fakültemiz kurulmasının bunlardan birkaçı olduğunu ifade etti.

“Tıp Fakültesi Kurulması İçin İlk Adımın Atmış Bulunmaktayız”

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, yeni kurulan Sağlık Bilimleri Fakültemiz ile birlikte öğrencilerimizin Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Alanında Master ve Doktora yapabileceklerini dile getirerek, yeni fakültemizin Tıp Fakültesi kurulmasına ön ayak olacağının altını çizdi.

“Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı, Bir Medeniyet Vakfı Olacaktır”

Toplantıda konuşan Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, tarih boyunca medeniyetimizin vakıflarla geliştiğine vurgu yaparak, Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı’nın da toplumumuzun gelişmesine büyük katkılar sağlayacağına yürekten inandığını belirtti.

İlk Mütevelli Heyeti Toplantısında; Ardahan Eski Milletvekili Ensar Öğüt Divan Başkanlığına, Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile Ardahanlı İş İnsanı ve Avukat Serkan Kaya Divan Üyeliğine oy birliğiyle seçildi. Toplantı sonrası Mütevelli Heyeti kendileri onuruna düzenlenen akşam yemeğine katıldı. Yemek sonrası Ensar Öğüt, Rektörümüze hediye takdiminde bulundu.